18 Νοεμβρίου 2015

Ομόνοια Κεχρινιάς-Ηρακλής Αστακού: 1-2 (Κύπελλο)

Στον αγώνα για την φάση των 16 του Κυπέλλου Αιτωλοακαρνανίας η Ομόνοια ηττήθηκε στην Κεχρινιά από την ομάδα του Αστακού.

Και οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν στον αγώνα με πολλές απουσίες και είναι χαρακτηριστικό πως σε κάθε αποστολή υπήρχαν από 14 παίχτες.

Η Ομόνοια κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Μηλιά μόλις στο 6ο λεπτό.Δεν κατάφερε όμως να κρατήσει το υπέρ της σκορ ως το τέλος του ημιχρόνου καθώς ο Λιβάνης στο 45' έκανε το 1-1 για τον Ηρακλή.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής πίεζε συνεχώς για να πετύχει το γκολ της πρόκρισης κάτι που κατάφερε στο 78' με τον Χάνδρα ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

*Η Ομόνοια ήταν η μόνη ομάδα της Γ' κατηγορίας που κατάφερε να προκριθεί στους 16 του Κυπέλλου.

Συνθέσεις

Ομόνοια Κεχρινιάς: Διγώνης,Φασιανός(86' Φ.Μάνθος),Κ.Μακρυδήμας,Φεύγας,Ζούμπος,Μπαλής,Μηλιάς(85'Μασούρας),Καρατάσιος,Θεοδωράκης,Παπαχααλάμπους,Κατσάνος.

Ηρακλής Αστακού: Ρήγαλος,Κουτσολάμπρος,Λιβάνης,Παπαζήσης,Γκάτσης,Λιβάνης,Λιβάνης,Lici(80'Κόλλιας),Χάνδρας,Κοτρότσος,Λιβάνης(70'Tafani)