22 Νοεμβρίου 2015

ΑΟ Ελαιοφύτου-Ομόνοια Κεχρινιάς: 0-4 (6η αγωνιστική)

Σπουδαίο διπλό πήρε η Ομόνοια στην έδρα του Ελαιοφύτου.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 25' όταν ο Μασούρας με ατομική προσπάθεια βρέθηκε απέναντι στον Χασιώτη τον οποίο πλάσαρε εύστοχα.0-1
Πέντε λεπτά αργότερα το Ελαιόφυτο κέρδισε πέναλτι.Ο Τσαγιάννης όμως έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να ισοφαρίσει.
Στο 34' ο Μηλιάς έκανε το 0-2.
Ο επιθετικός της Ομόνοιας σκόραρε για τρίτο συνεχόμενο αγώνα.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 51' η Ομόνοια τριπλασίασε τα τέρματά της.Ο Σακαρετσάνος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Μασούρα που με κεφαλιά έκανε το  0-3.
Στο 73' και μετά από αντεπίθεση ο Κώστας Μακρυδήμας βρέθηκε τετ α τετ με τον αντίπαλο
τερματοφύλακα τον απέφυγε και έγραψε το τελικό 0-4.
Στο 87' αποβλήθηκε ο Διγώνης με απευθείας κόκκινη κάρτα.