Α.Ο. Μοναστηρακίου-Ομόνοια Κεχρινιάς 2-2 ( 5-6 στα πέναλτι )

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αιτωλοακαρνανίας προκρίθηκε η Ομόνοια μετά την παλικαρίσια πρόκριση μέσα στο Μοναστηράκι.

Η ομάδα μας πήγε στο Μοναστηράκι με 6 απουσίες (λόγω καρτών από πέρυσι και λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων).Έτσι η αποστολή απαρτίστηκε από 12 παίχτες.
 Ο Γιάννης Φασιανός έστησε έξυπνα την ομάδα δίνοντας χώρο στους αντιπάλους βρίσκοντας έτσι πολλούς κενούς χώρους για αντεπιθέσεις.

Το φιλμ:

20': Ο Μασούρας με κάθετη μπαλιά από τον χώρο του κέντρου βγάζει τετ α τετ τον Κ.Μακρυδήμα ο οποίος πλασάρει εύστοχα για το 0-1.

25': Κόρνερ για τους γηπεδούχους κεφαλιά του Αποστολάκη και ο Χρυσόστομος Χούτας απομακρύνει πάνω στην γραμμή.

29': Παπανίκος και Κ.Μακρυδήμας συνδυάζονται εξαιρετικά αλλά το σουτ του τελευταίου περνάει ελάχιστα άουτ.

32': Σουτ του Τραυλού από το ύψος του πέναλτι,μεγάλη επέμβαση του Π.Μακρυδήμα στην γωνία του.

39': Εξαιρετική σέντρα του Κ.Μακρυδήμα από δεξιά ο Παπανίκος δεν μπορεί να σκοράρει σε πρώτο χρόνο αλλά η μπάλα καταλήγει στον Σπύρο Θεοδωράκη ο οποίος με άπιαστο αριστερό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.0-2.

45': Ο πολύ αποτελεσματικός και σταθερός σήμερα Ζούμπος προλαβαίνει την τελευταία στιγμή και κόβει τον Τραυλό πριν αυτός βγει απέναντι στον τερματοφύλακα της Ομόνοιας.

53': Κάθετη πάσα του Θεοδωράκη στον Μασούρα ο οποίος με δυνατό αριστερό σουτ στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

65': Κόρνερ για τους γηπεδούχους κεφαλιά του Παλαιογιάννη και 1-2.

75': Αποβολή με δεύτερη κίτρινη για τον Καλαντζή.Με 10 οι γηπεδούχοι.

79': Ο Ζαχαράκης εκτελεί φάουλ έξω από την περιοχή και στην απόκρουση ο Τραυλός κάνει το 2-2.

Στην κανονική διάρκεια και στην παράταση δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι.